המחלקה למדעי המחשב

המחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן היא מהמובילות בישראל, ונחשבת מובילה עולמית בתחומים כגון בינה מלאכותית, רובוטיקה, סייבר והבנת שפה טבעית. המחלקה מזמינה מועמדים מצטיינים בעלי תשוקה למדע וטכנולוגיה להירשם ללימודי תואר ראשון ותארים מתקדמים במסגרתה.

המחלקה שמה דגש חזק על חיבור התיאוריה של ספסל הלימודים לפרקטיקה של מקצוע מדעי המחשב, ומגשימה בפעילותה את חזונה לשמש גשר בין העולם האקדמי-מחקרי לעולם התעשייתי והעסקי. גשר המחבר בין צרכים ויכולות, ומקדם מצוינות אקדמית וטכנולוגית, העמקת הקשרים, העשרת הדיאלוג ושיתוף הידע, ומיצוי הזדמנויות לפיתוח עסקי וצמיחה.

סגל המחלקה

סגל המחלקה מורכב מחוקרים מוכרים ומובילים בתחומם, וותיקים וצעירים, המונעים על ידי תשוקה לתחום מדעי המחשב. חוקרי המחלקה משלבים בעבודתם יצירתיות וידע עדכני וחדשני מקדמת העשייה בתחום מדעי המחשב באקדמיה ובתעשייה, ודוחפים בכל יום את גבולות מעטפת הביצועים לגבולות חדשים.

תכניות הלימודים לתואר ראשון ותארים מתקדמים

המחלקה מציעה לימודי תואר ראשון במדעי המחשב כמקצוע מורחב, במהלכו נחשפים הסטודנטים לקורסי בחירה בתחומים כגון למידת מכונה, בינה מלאכותית, עיבוד תמונה, סייבר, אבטחת תקשורת ועוד. בנוסף, מוצע מסלול דו ראשי מובנה, המשלב את מדעי המחשב עם מסלול דו ראשי נוסף כגון מתמטיקה, פיסיקה, מדעי המוח או כלכלה. לסטודנטים לתארים מתקדמים מציעה המחלקה את האפשרות להעמיק ולהתמקצע בתחומי מדעי המחשב, לבצע מחקר המייצר ידע חדש בחזית המדע, להציג עבודתם המחקרית בכנסים בינלאומיים מובילים, ולרכוש את הכלים שיאפשרו השתלבותם בליבה הטכנולוגית של החברות המובילות בתעשייה.

המחלקה מפעילה מסלולי מעבר המאפשרים לסטודנטים מצטיינים ממכללות ומפקולטות להנדסה לעבור אליה ולהשלים בה את לימודי התואר.

קשר הדוק עם האקדמיה והתעשייה

המחלקה מטפחת קשר הדדי ומפרה עם מיטב האוניברסיטאות בעולם והחברות המובילות בתעשייה, ומקיימת מגוון שיתופי פעולה עם גופים אלו. פעילות זו נועדה להעשיר ולהרחיב את ההיכרות של הסטודנטים וסגל המחלקה עם החידושים האחרונים בעולם מדעי המחשב. שיתופי הפעולה של המחלקה עם האקדמיה והתעשייה, מסייעים בהשתלבות בוגרי המחלקה במסלולי הלימוד לתארים מתקדמים במיטב האוניברסיטאות בעולם, ותורמים לביקוש הגבוה לבוגרי המחלקה הקיים בקרב החברות המובילות בתעשיות עתירות הידע.

אווירה ביתית, יחס אישי ותמיכה לסטודנטים לאורך מסלול הלימודים

המחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן נודעת באווירה הביתית והחמה המתקיימת במסגרתה, וביחס האישי ובתמיכה אותם היא מעניקה לסטודנטים במהלך לימודיהם. כחלק מן התמיכה לסטודנטים, מפעילה המחלקה תכנית חונכות ייחודית לסטודנטים בשנה א', המסייעת להם בהתמודדות עם הדרישות האקדמיות הגבוהות. כמו כן, זכאים הסטודנטים לתואר ראשון לפנות לוועדת המלגות באוניברסיטה בבקשה לתמיכה כספית. האווירה הביתית, היחס האישי והתמיכה שמציעה המחלקה לסטודנטים, תורמים לכך כי מרבית הסטודנטים המתחילים לימודיהם במחלקה מסיימים אותם בהצלחה. לסטודנטים לתארים מתקדמים במסלול עם תזה, מעניקה המחלקה פטור משכר לימוד ומלגה שנתית (לעומדים בקריטריונים), וכן מציעה לסטודנטים פרסים כספיים בגין פרסום מאמרים בכתבי עת מדעיים מובילים.

 

מועמדים בעלי נתוני פתיחה גבוהים ותשוקה למדע וטכנולוגיה 

מוזמנים להירשם עוד היום ללימודי תואר ראשון או תארים מתקדמים במחלקה. מקומכם אתנו במדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן!