כלכלה ומדעי המחשב – התואר שניצב בחזית המדע, החדשנות והטכנולוגיה

כלכלה ומדעי המחשב הן אמנם שתי דיסציפלינות נפרדות ושונות, אך בעידן של כלכלה דיגיטלית, הגבולות הטשטשו והפכו דקים יותר, והסינרגיה בין מדעי המחשב וכלכלה נוכחת יותר מתמיד. כלכלה ומדעי המחשב משפיעים זה על זה וביחד הם מניעים חדשנות ומעצבים מחדש מודלים ופרדיגמות, וזה ניכר בתוך הקמפוסים של אוניברסיטאות כמו גם בוול סטריט ובעמק הסיליקון. הרי די לציין את הביטוי פִינְטֶק (Fintech) – הלחם של טכנולוגיות פיננסיות, כדי להבין בדיוק על מה מדובר.

ההצטלבות הבין-תחומית בין כלכלה ומדעי המחשב הופכת מרכזית יותר ויותר בפענוח של תופעות כלכליות מורכבות וביצירת פתרונות טכנולוגים לאתגרים כלכליים. אלגוריתמים ומערכים של נתוני עתק גדולים עוזרים לכלכלנים לחזות את השוק ולייעל פעולות כמו תמחור. סימולציות ממוחשבות מאפשרות לכלכלנים לבחון תרחישים מגוונים ומודלים כלכליים ולחזות מראש תוצאות בלתי צפויות. אלגוריתמי למידת מכונה מזהים דפוסים וחריגות שאדם היה מפספס. כלכלנים רותמים את הכמויות האדירות של הנתונים והמידע כדי לקבל תובנות מעמיקות על מגמות שוק ולזהות אינדיקטורים מאקרו-כלכליים, ואפילו מטבעות דיגיטליים קוראים תיגר על המערכות הבנקאיות המסורתיות.

מתעניינים בתחומי כלכלה ומדעי המחשב? לקבלת מידע בנושא מסלול לימודי מדעי המחשב וכלכלה במחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן צרו קשר דרך  עמוד צור קשר או בטלפון/וואצאפ: 03-5318866

 

תואר במדעי המחשב וכלכלה באוניברסיטת בר-אילן

אם אתם מתעניינים בכלכלה ושואפים ללמוד במקביל גם מדעי המחשב כדאי לדעת שהמחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן מציעה מסלול לימודים מיוחד המשלב בין מדעי המחשב וכלכלה במסלול תואר ראשון דו-חוגי מובנה.

במסגרת לימודי מדעי המחשב תרכשו ידע במחשבים, בתכנות ובפיתוח של מערכות, בינה מלאכותית, באלגוריתמים, מבני נתונים, למידת מכונה, מערכות הפעלה, מסדי נתונים, סייבר ועוד. תפתחו את כושר החשיבה האנליטית והיצירתיות ותתנסו בתכנון מערכות תוכנה.

במסגרת לימודי כלכלה תלמדו אקונומטריקה, מאקרו כלכלה, תורת המחירים, מימון, תורת המשחקים, כלכלת ישראל, חשבונאות ועוד. במהלך הלימודים תחשפו להתנהגות כלכלית של מגוון סוגי משקים, לאומיים ובינלאומיים, וליחידות המרכיבות משקים אלו. תנתחו תופעות כלכליות, מודלים ותיאוריות ותקבלו כלים לעיסוק מעשי ועיוני בתכנון כלכלי.

מדוע כדאי ללמוד מדעי המחשב וכלכלה ביחד?

  • מיומנויות בין-תחומיות  - כלכלה ומדעי המחשב יחד מציעים שילוב ייחודי של מיומנויות מולטי-דיציפלינריות הפותחות דלתות לשפע של הזדמנויות לקריירה, בעלות פוטנציאל השתכרות גבוה.
  • חזית המדע והטכנולוגיה - לימודי מדעי המחשב וכלכלה מקנים הבנה עמוקה על האופן שבו חברות וכלכלות מקצות משאבים. לומדים על מדיניות ציבורית, סחר בינלאומי, מערכות פיננסיות, דינמיקת שוק, רוכשים הבנה בסוגיות גלובליות, מתכננים ומפתחים תוכנות ומערכות מתקדמות, מעצבים טכנולוגיות חדשניות, מנתחים נתונים, לומדים על אבטחה וסייבר, בינה מלאכותית ולמידת מכונה ונמצאים בחזית החדשנות, המדע והטכנולוגיה.
  • דינמיות – עולם המחשבים והטכנולוגיה כמו עולם הכלכלה מתפתחים כל העת. הדבר מבטיח קריירה דינמית ומעניינת בזכות קצב ההתפתחויות הדינמיות.
  • הזדמנות לחולל שינוי בעולם – משינויי האקלים ואיכות הסביבה דרך פיתוח פתרונות טכנולוגיים לכלכלות עניות ועד שילוב כלים ממוחשבים בקרב קובעי מדיניות – בוגרי כלכלה ומדעי המחשב לוקחים חלק בפתרון בעיות מרכזיות  אשר עימן האנושות מתמודדת ויכולים לחולל שינוי חיובי בעולם.

בפני בוגרי תואר בכלכלה ומדעי המחשב פתוחות מגוון אפשרויות תעסוקה

בוגרי מדעי המחשב וכלכלה רוכשים במסגרת התואר בסיס אקדמי מוצק, מיומנויות, כלים וידע שמעסיקים מחפשים, מה שהופך אותם למבוקשים מאוד בשוק העבודה הנוכחי במגוון תחומים ומגזרים.

בין היתר בוגרי תואר בכלכלה ומדעי המחשב יכולים להשתלב בתעשייה עתירת הידע, בחברות הייטק וסטארט-אפים, בעולמות הפינטק, בתחום הבנקאות, הפיננסים, שוק ההון, חברות השקעות, חברות ביטוח, חברות אשראי, משרדי ממשלה ועוד ולשמש בתפקידי מפתח.

לקבלת מידע בנושא תואר במדעי המחשב וכלכלה במחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן, צרו עמנו קשר דרך  עמוד יצירת קשר או בטלפון/וואטסאפ: 03-5318866